Mgr. Jana Čiliaková hypnóza, hypnoterapia, konštelácie

Kraniosakrálna terapia

Kraniosakrálna terapia je odporúčaná:

Kontraindikácie:


Kraniosakrálna terapia je zameraná na harmonizáciu celej osobnosti, preto môže pomôcť komukoľvek. Na ošetrenie pozitívne reagujú aj starší ľudia, ktorí sa po ošetrení stávajú pohyblivejší, vitálnejší, zvyšuje sa ich imunita a intelekt. Deťom okrem vyššie uvedeného pomáha pri poruchách učenia, sústredenia, pozornosti, hyperaktivite, dyslexii, nočnom pomočovaní.

Kraniosakrálna terapia (cranium – lebka, sacrum - krížová kosť) je celostná terapia. Jedná sa o jemnú manuálnu techniku, ktorá vylaďuje kraniosakrálny pulz.
Základy kraniosakrálnej osteopatie ako vedy položil Dr. William Garner Sutherland (1873 - 1954), ktorý skúmal ľudskú lebku a pohyb mozgovo-miechového moku (telesnej tekutiny obklopujúcej mozog a miechu).
Pohybom tohto moku, čiže jeho produkciou a nasledným vstrebávaním vzniká kraniosakrálna pulzácia / rytmus, ktorý sa popri srdcovom a dýchacom rytme považuje za tretí najdôležitejší nepretržitý rytmus, ktorý pulzuje hlboko v ľudskom tele.
Dôležitou funkciou tohto systému je produkcia, obeh a spätné vstrebávanie cerebrispinálnej tekutiny (mozgomiešnej tekutiny). Táto tekutina je produkovaná vo vnútri kraniosakrálneho systému a udržuje fyziologické prostredie, v ktorom sa mozog, miecha a celý nervový systém vyvíja, žije a funguje.
Jemnými dotykmi kraniosakrálna terapia odbúrava napätie v tkanivách, ktoré bolo spôsobené traumou, úrazom, operáciou. Takto uložené napätie môže spôsobovať širokú škálu symptómov a dysfunkcií. Traumy a staré spomienky sa môžu uvoľniť z bunečnej pamäti tela pomocou somatoemocionálneho uvoľnenia. Uvoľnia sa nahromadené emócie, ukladané v bunečnej pamäti už od detstva, uvoľňuje sa emocionálny stres spojený s traumatizujúcim zážitkom, ktorý zapríčiňuje napr. bolestivé telesné symptómy....
Ako najsilnejšie účinky tejto terapie sú účinky na centrálny nervový systém, imunitný a endokrinný systém a na funkciu vnútorných orgánov. Táto terapia bola úspešne použitá pri mozgových a miechových disfunkciách.
Terapeutická metóda vyznáva aj prirodzenú autokorekciu a samoliečebné mechanizmy (vnútornú múdrosť) tela.